10 – lecie marki Emolium!

0

Marka Emolium®, rynkowy lider w pielęgnacji emoliencyjnej(1), obchodzi właśnie dziesięciolecie swojego istnienia. To także 10–letnie doświadczenie w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt. Od 1. dnia życia.

Skóra właściwa noworodków i niemowląt jest cieńsza. Komórki naskórka, zwłaszcza w zewnętrznej warstwie, leżą luźno, a przestrzenie między nimi są większe niż w skórze osób dorosłych. Jest to przyczyną m.in. nadmiernej utraty wody, dużo mniejsza jest również ochrona organizmu przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (detergenty, wysuszający wpływ wody, kurz, słońce, drobnoustroje, pocieranie). Dlatego aby uniknąć problemów pod postacią suchej i podrażnionej skóry, należy ją pielęgnować i odpowiednio postępować już od 1. dnia życia dziecka. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej.

„Spadek uwodnienia warstwy rogowej skóry, powoduje nasilenie jej przepuszczalności oraz zmniejszenie elastyczności. W konsekwencji obniża się jakość bariery naskórkowej i zwiększa podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dochodzi do rozwoju podrażnienia, stanów zapalnych, infekcji, alergii i świądu. Suchy i podrapany naskórek stanowi wrota do wnikania mikroorganizmów, których obecność dodatkowo nasila destrukcję bariery i świąd. Właściwe natłuszczenie i nawilżenie naskórka, redukując suchość i świąd, zmniejsza odruch drapania, a przez to znacznie poprawia jakość życia dziecka” – mówi dr n. med. Adam J. Sybilski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, WUM.

Linia Emolium oznaczona specjalną rekomendacją od 1. dnia życia to 6 preparatów do codziennej
i podstawowej pielęgnacji dziecka:

  • Emulsja do ciała

  • Krem

  • Emulsja do kąpieli

  • Oliwka do ciała z lipidami

  • Zmiękczający żel na ciemieniuchę

  • Krem ochronny przeciw odparzeniom

emolium10lat

Linia jest najczęściej rekomendowana przez pediatrów, jako emolient do pielęgnacji skóry dzieci.(2) Została poddana badaniom aplikacyjnym i aparaturowym w niezależnych instytutach badawczych oraz badaniom klinicznym.

Podstawa pielęgnacji Emolium – Emulsja do ciała i Emulsja do kąpieli od 1. dnia życia działają wielopłaszczyznowo, dzięki czterem odpowiednio dobranym grupom składników. Są to:

  1. składniki uzupełniające lipidy, czyli oleje zapewniające skórze dziecka właściwą podaż NNKT (olej makadamia, masło shea, olej awokado, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe, olej canola),

  2. składniki głęboko nawilżające: hialuronian sodu i mocznik wraz z gliceryną,

  3. substancje okluzyjne zapewniające fizyczną barierę przed wnikaniem substancji drażniących oraz zmniejszenie TEWL,

  4. substancje kojące i łagodzące podrażnienia – alantoina.

Hypoalergiczne formuły preparatów zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko powstania reakcji alergicznej. Przeznaczone są również do bardzo wymagającej skóry skłonnej do alergii i atopowej.

Emolium® to aktywne emolienty, stworzone z myślą o pielęgnacji i ochronie skóry dzieci i dorosłych. Dostarczają skórze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Rekomendowane są do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do alergii lub atopowej. Bogate formuły oparte na sprawdzonych składnikach działają kompleksowo i długotrwale zarówno na powierzchni jak i w głębi naskórka, chroniąc skórę dzieci i dorosłych. Emolium od lat cieszy się zaufaniem lekarzy dermatologów i pediatrów, farmaceutów oraz konsumentów. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych przez te środowiska.

______________

1 Badanie Segmenter – Postrzeganie preparatów OTC stosowanych w leczeniu skóry bardzo suchej lub atopowej u dzieci, 2014 r. Badani pediatrzy z miast wojewódzkich. Dotyczy całej marki Emolium.

2 Badanie Segmenter – Postrzeganie preparatów OTC stosowanych w leczeniu skóry bardzo suchej lub atopowej u dzieci, 2014 r. Badani pediatrzy z miast wojewódzkich. Dotyczy całej marki Emolium.

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij