Dbaj z nami o Ziemię. To jedyny dom, który mamy!

0

Dobro naszej planety to sprawa nas wszystkich. Każdy może i powinien mieć swój wkład w jej ochronę: ograniczanie zużycia plastiku, wybieranie opakowań przeznaczonych do recyklingu, segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i innych zasobów naturalnych, ograniczanie emisji CO2. Pamiętajmy o tym na co dzień, nie tylko w Dniu Ziemi.

Nasza planeta powoli zmienia się w wielkie wysypisko śmieci. Ilość produkowanego i składowanego plastiku oraz różnych niebezpiecznych dla środowiska odpadów jest ogromna. To ostatni moment, by coś zmienić. Zarówno w skali mikro – czyli w codziennych zachowaniach każdego z nas, jak i w skali makro – w zakładach produkcyjnych, przemyśle, polityce państw. Musimy być odpowiedzialni ekologicznie, a zasada zrównoważonego rozwoju powinna być respektowana i stosowana we wszystkich etapach produkcji – zarówno podczas wytwarzania produktu, pakowania, dystrybuowania…

EKO wyzwania, czyli jak możemy chronić naszą planetę?

W przypadku kosmetyków proekologiczne działania stanowią szczególne wyzwanie. Produkty kosmetyczne, ze względu na swoją specyfikę, wymagają właściwego, bezpiecznego i higienicznego opakowania, które zapewni ochronę przed zanieczyszczeniami, ale również utratą pierwotnych właściwości. Laboratorium Kosmetyczne Floslek przywiązuje do tego najwyższą uwagę i – oprócz walorów jakościowych i estetycznych – dba również, aby używane opakowania stanowiły jak najmniejsze obciążenie dla środowiska.

Jako jedna z pierwszych firm w kraju oferujemy rynkowi kosmetyki w opakowaniach typu refill, czyli wymienny wkład. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu jesteśmy eko – stosowane przez nas słoiczki mają szansę na „drugie życie”. Zewnętrzny słoik jest uniwersalny i może być używany wielokrotnie. Konsumentka, decydując się na zakup wkładu i ponowne wykorzystanie zewnętrznego słoika dba o naszą planetę, bo wprowadza do środowiska o 80% mniej plastiku (refill waży tylko 8 gramów podczas, gdy cały słoik aż 40 g!). Oznacza to również mniej zanieczyszczeń z racji na ich transport czy utylizację, czyli mniejszy ślad węglowy pozostawiany przez FLOSLEK – mówi Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK. Ochrona środowiska naturalnego ma także aspekt finansowy. Lżejsze opakowania pozwoliły nam obniżyć koszt wyrobu gotowego. Decydując się na zakup kosmetyku w opakowaniu typu refill konsumentka oszczędza około 20% ceny w stosunku do produktu oferowanego w opakowaniu tradycyjnym, co w polskich realiach nie jest bez znaczenia. Ta decyzja pozwoli jej zatem zadbać o finanse i środowisko jednocześnie – dodaje Katarzyna Furmanek.

Ale to nie koniec proekologicznych działań firmy. Już w 2002 roku Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK podpisało umowę z Organizacją Odzysku Opakowań – od tego czasu wspiera finansowo budowę i funkcjonowanie systemu odzysku odpadów (co potwierdza „zielony punkt” na opakowaniach kosmetyków tej marki). Kolejnym krokiem, który ma chronić planetę przed nadmierną ilością plastiku jest ograniczenie zużycia celofanu – folii do pakowania kosmetyków. Rezygnacja z folii na kartoniku dotyczy wszystkich kosmetycznych premier z ostatnich dwóch lat. Rośnie również udział szklanych słoiczków i butelek – w ostatnim roku FLOSLEK zanotował wzrost o 52% liczby preparatów w szklanych opakowaniach.

Plastik też może być EKO

Całkowita rezygnacja z opakowań plastikowych jest dziś nierealna. Ale wspólnie, producenci i konsumenci, możemy gospodarować tym surowcem w bardziej odpowiedzialny i zrównoważony sposób. Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK w kosmetykach z systemem Refill wykorzystuje Polipropylen (PP). To tworzywo, które jest w Polsce przetwarzane i może być przetwarzane do 10 razy, czyli należy do najbardziej ekologicznych. Ważne jest aby opakowania z nich zrobione trafiły do odpowiedniego pojemnika i mogły zostać ponownie wykorzystane.

Takie rozwiązanie zastosowano w przypadku najnowszej linii kosmetyków Lift effect, ale w tej formie są również dostępne kremy z innych linii, takich jak: NACZYNKA pro i COLLAGEN up. Są także prowadzone prace nad jego rozszerzeniem o kolejne serie. Słoiczki w kremach marki FLOSLEK Laboratorium są uniwersalne, mogą więc być wykorzystywane do przechowywania refilli innych linii niż pierwotnie zakupiony produkt.

Kosmetyki z oferty Floslek Laboratorium dostępne w postaci refilli:

  • Lift effect Krem liftingujący na dzień i na noc
  • Lift effect Krem wypełniający na dzień i na noc
  • Lift effect Krem regenerujący na dzień i na noc
  • COLLAGEN up Krem kolagenowy
  • COLLAGEN up Krem nutri-kolagenowy
  • COLLAGEN up Krem multi-kolagenowy
  • NACZYNKA pro Krem nawilżający
  • NACZYNKA pro Krem półtłusty
  • NACZYNKA pro Krem tłusty
  • NACZYNKA pro Krem przeciwzmarszczkowy
Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij