Jak się pozbyć blizn?

0

Blizny są zmorą wielu osób. Jedne są małe inne duże, jedne są niewidoczne inne zaś są takie, które rzucają się już na pierwszy rzut oka. W każdym z tych przypadków stanowią problem zarówno estetyczny jak i psychologiczny. Najważniejsze, aby umiejętnie poradzić sobie z nimi i zadbać o pielęgnację miejsca urazu już na samym początku.

Te okropne blizny!

Blizny to efekt długiego i nienaturalnego gojenia się ran. Powstają najczęściej w skutek nieszczęśliwego wypadku, zabiegów chirurgicznych lub w związku z innymi uszkodzeniami skóry. Rozmiar i kształt blizn związany jest z wieloma czynnikami. Bardzo często wpływają na to okoliczności urazu, długości okresu gojenia się powstałej rany, czy indywidualne skłonności do tworzenia się blizn. Problem blizn staje się uciążliwy kiedy znajdują się one widocznych miejscach. W celu uniknięcia przykrych następstw urazu bardzo ważna jest odpowiednia i staranna pielęgnacja uszkodzonego miejsca już od samego początku.

Czasem to nie tylko problem estetyczny!

Dzisiejszy świat to pogoń za ideałem piękna. Każdy chce wyglądać olśniewająca,być bez wad. Niestety blizny często są przyczyną wielu kompleksów, zdarza się, że odbierają ludziom pewność siebie. Dodatkowo,jeśli są umiejscowione w widocznym miejscu,przyciągają spojrzenia i sprawiają, że trudno z nimi żyć.

Zacznij walkę od zaraz!

The beautiful young girl with a clean fresh skin touches with a hand a cheek

Potyczkę z bliznami powinno rozpocząć się dopiero po całkowitym wygojeniu się rany. Należy pamiętać, że im szybciej uwaga zostanie skupiona na jej leczeniu, tym końcowy efekt będzie bardziej zadowalający, a czas rekonwalescencji o wiele się skróci. W pierwszej fazie gojenia się rany należy pamiętać o kliku bardzo istotnych elementach takich jak unikanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur, unikać mało elastycznych ubrań czy pamiętać o odpowiedniej rehabilitacji. Warto również stosować specjalne przeznaczone do tego maści (np. Contractubex®).

Co wybrać?

Contractubex®to żel, który można stosować na otarcia, rany cięte czy rany po zabiegach chirurgicznych. Specjalistyczny preparat powoduje, że blizna goi się w możliwie najlepszy sposób i w końcowej fazie leczenia stanie się prawie niewidoczna. Dodatkowo skóra w tym miejscu jest miękka i delikatna. Contractubex® to kombinacja 3 składników alantoiny, heparyny i wyciągu z cebuli, które działają łagodząco i przeciwzapalnie. Preparat ma silne działanie miejscowe, dlatego blizna z czasem staje się zupełnie niewidoczna.

Contractubex®, cena ok. 26 zł/20 g

zel-blizny

 

 

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij