Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK obchodzi 27. urodziny. 

0

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK obchodzi w tym roku już 27. urodziny. Jest to okazja do świętowania, snucia planów, ale też spojrzenia na historię i dotychczasowe osiągnięcia. A także do poznania się bliżej. Tak zrodził się pomysł przedstawienia Wam mniej znanych faktów o firmie. Zebraliśmy 27 ciekawostek na 27. urodziny Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK.

Jak wiele składników FLOSLEK wykorzystuje w swoich kosmetykach? Ile kosmetyków wegańskich znajdziecie w ofercie FLOSLEK? Jak firma dba o środowisko? Który z kosmetyków jest bestsellerem? Która kultowa modelka używa kultowego żelu pod oczy ze świetlikiem? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania – nic prostszego. Znajdziecie je poniżej.

 

 1. FLOSLEK od początku był i pozostaje polską firmą rodzinną.
 2. Wszystko zaczęło się 27 lat temu w niewielkim budynku przy ul. Zawodzie 23 w Warszawie (Wilanów).
 3. Pierwsze preparaty FLOSLEK to Żel ze świetlikiem lekarskim do powiek i pod oczy oraz Żel szałwiowy.
 4. Firma na początku zatrudniała 2 osoby, dziś ponad 100.
 5. Blisko 80% załogi stanowią kobiety.
 6. W roku ubiegłym pierwszych dwóch pracowników przeszło na zasłużone emerytury.
 7. Trzy razy zmieniał się logotyp – ostatni raz w 2009 roku.
 8. W marce FLOSLEK LABORATORIUM jest obecnie 35 linii.
 9. W 2009 roku powołano do życia markę FLOSLEK PHARMA.
 10. Pod marką PHARMA występuje 12 linii dermokosmetycznych.
 11. Dział eksportu istnieje od 2012 roku.
 12. Kosmetyki FLOSLEK można kupić na 4 kontynentach, w 50 krajach świata, w tym w Libii, Wietnamie, Japonii, ZEA, USA i wielu innych.
 13. Bestsellerem exportowym jest linia Anti Acne.
 14. Od 2013 roku dynamicznie rozwija się dział Private Label.
 15. W ciągu 27 lat historii firmy technolodzy działu R&D opracowali blisko 1000 formulacji.
 16. W skład kosmetyków wchodzi obecnie ponad 550 kosmetycznych składników.
 17. Ponad 70% oferty FLOSLEK stanowią kosmetyki wegańskie.
 18. Najlepiej sprzedającym się kosmetykiem FLOSLEK w historii jest Żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem lekarskim.
 19. Wielką fanką żelu ze świetlikiem FLOSLEK jest polska supermodelka Anja Rubik.
 20. W ubiegłym roku z Laboratorium firmy na rynek trafiło 5,3 mln. szt. kosmetyków i dermokosmetyków dwóch marek: FLOSLEK Laboratorium i FLOSLEK PHARMA.
 21. Jako pierwsza polska firma FLOSLEK wprowadził na rynek ekologiczne opakowania kremów z wymiennymi wkładami Refill (słoik może być używany wielokrotnie, dokupuje się jedynie wymienny wkład z kosmetykiem). To o 80% mniej plastiku i 60% mniej papieru w porównaniu z tradycyjnym opakowaniem! A refill w 100% nadaje się do recyclingu.
 22. Opakowania z wymiennymi wkładami Refill stosowane są w 5 najpopularniejszych liniach pielęgnacyjnych.
 23. Kosmetyki FLOSLEK do dziś zdobyły aż 55 prestiżowych nagród produktowych (w tym Teraz Polska, Doskonałość Roku Twojego Stylu, Perły Rynku Kosmetycznego i Qltowy Kosmetyk).
 24. Firma ma na swoim koncie liczne nagrody biznesowe (11 Gazel Biznesu oraz 3 Diamenty FORBES’A).
 25. Firma otrzymała gratulacje z rąk dwóch Prezydentów RP – Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2005 roku i Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w 2020 roku.
 26. Kolejne wyróżnienie to medal z rąk Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego za wkład w rozwój kraju i tworzenie miejsc pracy.
 27. FLOSLEK od lat działa charytatywnie. Tylko w ostatnim roku licznym fundacjom, stowarzyszeniom, instytucjom ochrony zdrowia firma przekazała ponad 20 000 sztuk kosmetyków, głównie z myślą o ochronie antybakteryjnej i pielęgnacji skóry dłoni.

_____________________________________________

FLOSLEK Laboratorium to marka kosmetyków przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji i ochrony wrażliwej skóry twarzy i ciała, dostosowana do indywidualnych potrzeb skóry w zależności od wieku i typu. Kosmetyki FLOSLEK Laboratorium powstają w nowoczesnym laboratorium badawczo-rozwojowym ze składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Preparaty są oparte na innowacyjnych formułach, charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania. Firma posiada własne laboratoria: badawczo-rozwojowe oraz kontroli jakości. Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK posiada międzynarodowy certyfikat Zarządzania Jakością w zakresie opracowywania receptur nowych serii kosmetycznych, ich produkcji i sprzedaży. Oferta FLOSLEK Laboratorium obejmuje wszystkie linie kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji i ochrony skóry kobiet, mężczyzn i dzieci. Marka jest dostępna w drogeriach, aptekach i sklepach kosmetycznych oraz sklepie internetowym. Więcej informacji na www.floslek.pl.

 

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij