NIVEA SUN – najlepsza ochrona pod słońcem!

0

Skóra wymaga ochrony przeciwsłonecznej przez cały rok, jednak latem, kiedy częściej wystawiamy ją na działanie promieni słonecznych, zapewnienie odpowiedniej ochrony jest szczególnie ważne. NIVEA jako światowy lider i ekspert w ochronie przeciwsłonecznej (Źródło: Euromonitor International Limited, 2011) już od ponad pięciu dekad dba o właściwą ochronę i pielęgnację skóry dla całej rodziny. Kosmetyki z linii NIVEA SUN nie tylko chronią skórę przed promieniami UV podczas słonecznych kąpieli, ale również zapewniają skuteczną pielęgnację po opalaniu.

NIVEA od lat troszczy się o ochronę skóry Polaków przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego. W tym celu nieustannie prowadzi badania, doskonaląc swoje portfolio i tworząc produkty, które są w pełni dostosowane do zmieniających się potrzeb konsumentów w każdym wieku. Kosmetyki z linii NIVEA SUN zapewniają skuteczną ochronę i właściwą pielęgnację skóry, a dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie aplikacji są też bardzo wygodne w użyciu i pozwalają beztrosko cieszyć się słońcem.

Rodzina, słońce, plaża… czy w wakacje czegoś więcej nam trzeba?

Dla opalających się aktywnie albo wylegujących na plaży; dla tych, którzy kochają skórę naturalnie muśniętą słońcem lub pragną zachwycać opalenizną przez cały rok – w portfolio NIVEA SUN każdy znajdzie dla siebie doskonałą propozycję na lato. Wśród tegorocznych nowości pojawiły się Protect & Bronze Spray do opalania aktywujący opaleniznę SPF 30 z naturalnym ekstraktem Pro-Melanin, który stymuluje proces powstawania naturalnej opalenizny (in vitro). Protect & Refresh Odświeżający balsam do opalania SPF 30 – doskonale odświeżający i nawilżający skórę od razu po aplikacji.

W tegorocznym portfolio NIVEA znajdują się również propozycje doskonale znane przez fanów odpoczywania na słońcu, między innymi Olejek do opalania w spray’u SPF 6, który zawiera skuteczny system filtrów UVA/UVB, a dzięki formule z witaminą E i olejkiem jojoby pozwala osiągnąć piękny kolor opalenizny, jednocześnie nawilżając skórę. NIVEA nie zapomina również o ochronie delikatnej skóry dzieci – m. in. NIVEA SUN Kids Balsam ochronny na słońce dla dzieci Swim & Play SPF 50+, z wyjątkowo wodoodporną ochroną i kojącym pantenolem, pomoże ochronić delikatną skórę dziecka nawet podczas długiej zabawy w wodzie. Natomiast dla osób, które jak najdłużej chcą cieszyć się wakacyjną opalenizną, NIVEA przygotowała Balsam po opalaniu przedłużający opaleniznę z formułą z naturalnym ekstraktem z lukrecji, która przedłuża efekt naturalnej i pięknej opalenizny, zapewniając długotrwałe nawilżenie bez efektu łuszczenia się skóry i uczucia lepkości.

NOWOŚĆ: POWIEW ŚWIEŻOŚCI Z ODŚWIEŻAJĄCYM BALSAMEM DO OPALANIA NIVEA SUN PROTECT & REFRESH SPF 30

Dla tych, którzy cenią uczucie świeżości. Innowacyjna formuła Odświeżającego balsamu do opalania PROTECT & REFRESH łączy w sobie wysoką ochronę przed słońcem (SPF 30) i przyjemne odświeżenie podczas opalania. Produkt jest wodoodporny, ma lekką, nietłustą formułę i szybko się wchłania, pozostawiając skórę jedwabiście gładką.

Rekomendowana cena detaliczna:

 • SPF 10 [200ml]: 31,49zł
 • SPF 20 [200ml]: 35,99zł
 • SPF 30 [200ml]: 35,99zł – NOWOŚĆ

____________

NOWOŚĆ: NATURALNIE Z NAWILŻAJĄCYM SPRAY’EM DO OPALANIA AKTYWUJĄCYM OPALENIZNĘ NIVEA SUN PROTECT & BRONZE SPF 30

Dla tych, którzy kochają naturalną opaleniznę. Produkt zawiera ekstrakt roślinny z lukrecji, stymulujący produkcję melaniny, naturalnego pigmentu skóry odpowiedzialnego za piękny kolor opalenizny. Dodatkowo, filtr
SPF 30 zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem.

Rekomendowana cena detaliczna:

 • SPF 10 [200ml]: 35,99zł
 • SPF 20 [200ml]: 41,99zł
 • SPF 30 [200ml]: 41,99zł – NOWOŚĆ

__________

NA ZŁOTO Z OLEJEKIEM DO OPALANIA W SPRAY’U NIVEA SUN

Dla fanów złotej, długotrwałej opalenizny. Olejek zawiera skuteczny system filtrów UVA/UVB, zapewniając ochronę przed poparzeniem słonecznym i przedwczesnym starzeniem się skóry. Formuła z witaminą E i olejkiem jojoby pomaga osiągnąć piękny kolor opalenizny, jednocześnie nawilżając skórę.

Rekomendowana cena detaliczna:

 • SPF 6 [150ml]: 25,99zł – NOWE PORĘCZNE OPAKOWANIA

nivea1

Doskonała linia latem

Oprócz tegorocznych nowości wśród kosmetyków z linii NIVEA SUN dostępne są również dobrze znane i sprawdzone propozycje marki, które idealnie sprawdzą się zarówno dla tych, którzy opalają się aktywnie, jak i tych wylegujących się na plaży.

NIVEA SUN Protect & Moisture – dla kochających kąpiele słoneczne i nawilżenie skóry

Linia kosmetyków NIVEA SUN Protect & Moisture dedykowana jest wszystkim fanom plażowego odpoczynku. Zawarta w produktach zaawansowana formuła pielęgnacyjna skutecznie chroni skórę, oferując jednocześnie głębokie nawilżenie na długi czas. Zapewnia ochronę przeciwsłoneczną oraz głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry.

nivea2

NIVEA SUN Protect & Bronze – dla miłośników naturalnej opalenizny

Linia NIVEA SUN Protect & Bronze to kosmetyki dla osób, które kochają łączyć aktywne spędzanie czasu z przyjemnością opalania, przynoszacego naturalny efekt. Produkty NIVEA SUN Protect & Bronze pomagają zapewnić naturalną opaleniznę. Zawierają naturalny ekstrakt roślinny z lukrecji, który stymuluje wytwarzanie melaniny w skórze, jednocześnie dbając o powstanie pięknej i trwałej opalenizny, cokolwiek robisz.

nivea3

NIVEA SUN After Sun Brozne – dla fanów długotrwałej, złotej opalenizny

Zawarty w jego formule naturalny ekstrakt z lukrecji przedłuża efekt naturalnej i pieknej opalenizny, a kojąca formuła balsamu dogłębnie nawilża skórę i zapobiega łuszczeniu się naskórka. Jednocześnie, balsam zapewnia opalonej skórze witalność i sprężystość. Kosmetyk doskonale się wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości.

NIVEA SUN Kids – dla beztroskiej zabawy w piasku i w wodzie

Linia kosmetyków NIVEA SUN Kids powstała z myślą o delikatnej skórze dziecka. To kosmetyki, które dzięki wyjątkowo wodoodpornym właściwościom przez długi czas zapewniają niezawodną ochronę przeciwsłoneczną, także podczas długiej zabawy w wodzie. Formuły bogate w witaminę E zatroszczą się o właściwe nawilżenie skóry i zminimalizują ryzyko wystąpienia alergii słonecznych, jak również skutecznie pomogą ochronić skórę przed poparzeniami i uszkodzeniem.

nivea4

BEZPIECZNE OPALANIE DLA CAŁEJ RODZINY

CZYLI WAKACYJNY PORADNIK NIVEA SUN

 • Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce w godzinach 11-15. Promieniowanie UVB osiąga wówczas swoje maksimum i najłatwiej o oparzenie słoneczne!
 • Filtr przeciwsłoneczny nakładaj obficie, najlepiej ok. 20-30 minut przed wyjściem na słońce.
 • Regularnie, co 2-3 godziny powtarzaj aplikację filtru, nawet, jeżeli nie korzystałaś z kąpieli. Cząsteczki filtrów po pewnym czasie tracą stabilność i przestają działać, a na naszej skórze pozostaje tylko podłoże kremu!
 • Koniecznie powtarzaj nakładanie filtru po kąpieli! Filtry mają określoną przez producenta wodoodporność – to znaczy, że warto pamiętać o systematycznej i dokładnej aplikacji.
 • Siedząc pod parasolem czy w cieniu drzew, także pamiętaj o filtrach – nawet w tych sytuacjach jest wokół Ciebie mnóstwo odbitych promieni UV i możesz się oparzyć!
 • Pamiętaj, że możliwość oparzenia słonecznego (wysokie natężenie UVB) zwiększa się wraz z wysokością n.p.m. i ze zbliżaniem się do równika – wybieraj wtedy zawsze wyższy wskaźnik SPF.
 • Chroń głowę i oczy – noś kapelusze z dużym rondem i zainwestuj w okulary przeciwsłoneczne z odpowiednimi filtrami w szkłach.
 • Szczególnie chroń dzieci – ich skóra nie wykształciła jeszcze w pełni naturalnych mechanizmów ochronnych. Stosuj u nich zawsze filtry o wysokim lub bardzo wysokim wskaźniku SPF – 30, 50 lub 50+, często i obficie smarując dziecko.

nivea-sun

3 KROKI DO PIĘKNEJ I BEZPIECZNEJ OPALENIZNY Z NIVEA SUN

KROK 1. JAK DOBRAĆ FILTR PRZECIWSŁONECZNY?

Pamiętaj, że w doborze wysokości faktora ochrony przeciwsłonecznej oprócz koloru karnacji, typu skóry, jej wieku czy schorzenia, istotne są również takie czynniki jak: intensywność korzystania z promieni słonecznych, pora dnia, szerokość geograficzna naszej wakacyjnej destynacji czy wysokość nad poziomem morza.

Dla osób z tzw. jasną karnacją (fototyp I i II wg Fitzpatricka), z dużą skłonnością do zaczerwieniania się skóry pod wpływem słońca, zalecane są filtry o wysokim i bardzo wysokim wskaźniku ochrony SPF – od 30 do 50+.

Dla tych, którzy szybko się opalają i tylko sporadycznie ich skóra ulega zaczerwienieniu (fototyp III), można polecić filtry o średnim (15-25) i niskim (poniżej 15) wskaźniku ochrony.

RADA NIVEA: Niezależnie od karnacji i typu cery, NIVEA poleca zawsze stosować filtry o wyższym wskaźniku ochrony na twarz – tu skóra starzeje się najszybciej i w najbardziej widoczny sposób!

KROK 2. OCHRONA SKÓRY NAJMŁODSZYCH

Dzieci są szczególnie narażone na negatywne skutki działania UV, ponieważ ich skóra nie wykształciła jeszcze w pełni naturalnych mechanizmów ochronnych, dlatego aby uchronić swoje dziecko przed niechcianymi skutkami działania promieni słonecznych, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników:

długość przebywania dziecka na słońcu podczas częstych spacerów i zabaw. Z danych naukowych wynika, że to właśnie zbyt duża ekspozycja na UV oraz oparzenia słoneczne w dzieciństwie mogą być czynnikami ryzyka rozwoju czerniaka złośliwego w przyszłości!

RADA NIVEA: Pamiętaj, że dzieci do 6 miesiąca życia nie mogą być eksponowane na bezpośrednie działanie słońca; nie zaleca się tego także w 1 i 2 roku życia!

Stosuj filtry: niezależnie od typu karnacji rodziców, u dzieci należy stosować filtry o bardzo wysokim wskaźniku SPF – 50+.

Stosuj tylko kosmetyki przeznaczone dla dzieci, które są odpowiednio dostosowane dla ich delikatnej skóry. Zwracaj uwagę, aby kosmetyk był wodoodporny – wówczas Twoja pociecha będzie mogła dłużej i bezpieczniej przebywać w wodzie.

Systematyczność przede wszystkim: często i obficie smaruj dziecko. Nie zapominaj, że UVB swobodnie przenika przez płytką wodę i mokre ubranka.

RADA NIVEA: Nie zapomnij o odpowiednim ubranku i czapce, najlepiej kapelusiku!

KROK 3. ZABEZPIECZENIE PIEPRZYKÓW I ZNAMION

Jeżeli masz nietypowe znamiona lub w rodzinie występował rak skóry, unikaj słońca lub stosuj filtry o najwyższym wskaźniku protekcji – SPF 50+.

Jeżeli masz znamiona, które z jakiś powodów Cię niepokoją, staraj się zawsze punktowo nanieść na nie filtr o wyższym wskaźniku, minimum na 30 minut przed wyjściem na słońce. Jest to metoda bardziej zalecana niż zaklejanie ich plastrami (plastry mogą podrażnić skórę wokół znamienia, co jest niewskazane).

 

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij