Nowość – Contractubex® – plastry na blizny

1

Wcześniej czy później każdy z nas ma na ciele jakąś bliznę. W zależności od miejsca występowania i jej wielkości, blizna może stać się czymś więcej niż tylko skazą fizyczną. Contractubex® pomaga w sposób aktywny pobudzić proces gojenia skóry.

– Blizny?

– Już nie ma powodu, by je ukrywać …

Blizny to problem, który dotyczy dużej grupy naszego społeczeństwa. Czasem są one jedynie małym defektem kosmetycznym, innym razem trwałym śladem , zarówno na ciele jak i w psychice. To problem, który dotyka zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Właściwa pielęgnacja jest podstawowym działaniem, które zapobiega powstaniu nieestetycznych blizn. Dlatego też należy zacząć ją odpowiednio wcześnie.

BLIZNY U DZIECI

Kto z nas nie pamięta zabawy w berka, wspinania się po drzewach, jazdy na rowerze czy gry w piłkę? Te wszystkie pozornie niewinne zabawy bywają czasem opłakane w skutkach i bardzo często niosą za sobą różne urazy. Poza łzami na twarzy maluszka pozostawiają jeszcze nieestetyczną bliznę – pamiątkę, o której zarówno rodzic jak i dziecko chcieliby jak najszybciej zapomnieć.

RANA I CO DALEJ ?

Smiling mother and baby laying on meadow

Rany i skaleczenia pojawiają się na ciele u maluchów na skutek przerwania tkanek miękkich. Należy pamiętać o kilku bardzo ważnych czynnościach, które pozwolą odpowiednio zadbać o ranę u dzieci:

PO PIERWSZE OCZYSZCZENIE

  • Pamiętajmy o oczyszczeniu rany. Najlepiej do tego celu użyć jodyny bądź wody utlenionej. Nie zaleca się używania mydła czy żelu pod prysznic, które zawierają wiele składników podrażniających skórę.

PO DRUGIE – WŁAŚCIWE ZABEZPIECZENIE

  • Do opatrzenia rany dobrze jest użyć plastra z opatrunkiem, który wchłonie ewentualne wysięki. Jeśli natomiast krwawienie z rany jest bardzo obfite trzeba ucisnąć miejsce skaleczenia, a następnie je zabandażować. Należy unikać takich materiałów jak wata, lignina lub chusteczki higieniczne.

PO TRZECIE – ZAPOBIEGANIE POWSTANIU BLIZN i BLIZNOWCÓW

  • Po zagojeniu się rany warto zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko powstawania blizn.

Leczenie blizny należy rozpocząć już kilka dni po zagojeniu się rany lub zdjęciu szwów, gdy nie będzie już wysięków.

BLIZNY U KOBIET

Problem blizny po cesarskim cięciu dotyczy sporej liczby pań. Podczas tego zabiegu skóra
na podbrzuszu zostaje rozcięta na długość 12–15 cm. W miejscu nacięcia powstaje rana, która stopniowo podlega procesowi gojenia się i zabliźniania. U pewnej grupy kobiet po jakimś czasie blizna po cesarskim cięciu staje się prawie niewidoczna, jednak nie zawsze tak się dzieje. U innych z kolei tworzy się tzw. blizna przerosła, która jest twarda i nieestetyczna.

ZALECENIA DLA PAŃ PO CESARSKIM CIĘCIU i ZABIEGACH CHIRURGICZNYCH

Pielęgnacja blizny po cięciu cesarskim i zabiegach chirurgicznych jest niezbędna w celach higienicznych, takich jak profilaktyka zakażenia niezagojonej blizny, a także estetycznych. Bardzo ważne jest stosowanie kliku zaleceń:

  1. Po zdjęciu opatrunku i szwów należy pamiętać o tym, aby rana nie uległa zabrudzeniu i nie doszło do zakażenia.
  2. Ranę należy przemywać ciepłą wodą lub używać hipoalergicznego mydła.
  3. Zaleca się nosić bawełnianą bieliznę, aby zmniejszyć podrażnienie rany.
  4. Plastry Contractubex do leczenia blizn można zacząć stosować od razu po zdjęciu szwów, gdy rana będzie już zamknięta i nie będzie już wysięków.

Contractubex plastry_mmm

MAŁE CZARY MARY … DOBRY EFEKT

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do leczenia blizn, ale Plastry Contractubex®, dzięki swojej innowacyjnej formie, są idealną propozycją dla pań, które obawiają się blizn.

Nie tylko skutecznie poprawiają wygląd i elastyczność blizn, ale także doskonale zabezpieczają jej tkliwy obszar. Redukują dyskomfort w postaci bólu, napięcia i swędzenia skóry.

Contractubex – plastry na noc. Innowacja w leczeniu blizn.

Jedyny preparat na polskim rynku, który leczy blizny poprzez podwójny mechanizm działania: działanie okluzyjne + aplikacja dwóch substancji czynnych: alantoiny i wyciągu z cebuli.

Skuteczność Contractubex Plastrów potwierdzają badania kliniczne, a produkt jest całkowicie bezpieczny i może być stosowany na wszystkich częściach ciała aż do uzyskania pożądanych efektów.

Wyrób medyczny dostępny w dobrych aptekach stacjonarnych i internetowych.

Producent: Merz Pharmaceuticals GmbH,

Cena sugerowana: 85 – 110 zł

Więcej informacji na temat Contractubex na stronie www.contractubex.pl


 

Udostępnij.

O autorze

redakcja

1 komentarz

  1. Avatar

    Bardzo fajny produkt te plasterki Contractubex. Niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko, więc kiedy emocje opadły zobaczyłam, że niestety mam na brzuchu nieestetyczny ślad – dużą bliznę po cesarce. Zastanawiałam się co zrobić i w internecie znalazłam info o plastrach. Nowość plastry pomyślałam, czemu nie spróbować? I było naprawdę warto! Daje szybko efekty. Można dociąć na dowolny rozmiar i po przyklejeniu dobrze się trzyma.

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij