Nowość – Emolium Diabetix®. Profesjonalna seria dla skóry diabetyków.

0

Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę. WHO podaje, że obecnie na świecie żyje prawie 371 mln osób cierpiących na tę chorobę (około 5% światowej populacji), a liczba ta wciąż rośnie. Szacuje się, że w 2035 roku liczba chorych sięgnie 552 mln1. W Polsce jest obecnie blisko 3 mln osób z cukrzycą, z czego ok. 1 mln niezdiagnozowanych. Aby poprawić komfort życia tych osób, marka Emolium poszerza swoje portfolio o linię Emolium Diabetix®, przeznaczoną do pielęgnacji skóry suchej, odpowiednią dla diabetyków.

To pierwsza niezakaźna choroba uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Zgodnie z rankingiem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) Polska zajmuje w Europie wysokie, czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy. Większość chorych (ok. 90 %) stanowią osoby z cukrzycą typu 2, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym1.

U prawie wszystkich diabetyków, prędzej czy później rozwiną się powikłania skórne, spowodowane długoterminowym wpływem podwyższonego poziomu cukru zarówno na mikrokrążenie, jak i na strukturę kolagenu w skórze. Problemy skórne są jednym z pierwszych objawów cukrzycy, ponieważ to skóra najbardziej widocznie reaguje na nieprawidłową glikemię. Z tego względu mają duży wpływ na jakość życia diabetyków.

Jak mówi dr n. med. Agnieszka Szewczyk z warszawskiej kliniki Novaderm – „Praktycznie u wszystkich pacjentów z cukrzycą występuje umiejscowiony lub uogólniony świąd skóry, związany głównie z nasiloną suchością, zaburzeniami funkcjonowania bariery naskórkowej oraz nieprawidłowościami w obrębie gruczołów łojowych.”

Z tego względu skóra diabetyka wymaga specjalnej pielęgnacji – dermokosmetyku, który będzie posiadał istotne korzyści w jednym produkcie: silnie nawilży skórę (zbyt duża suchość może powodować świąd i ryzyko podrażnień, zgrubień i sztywności skóry), odżywi ją dzięki witaminom i odbuduje na skórze naturalną barierę ochronną.

1 Raport Cukrzyca – Ukryta pandemia. Sytuacja w Polsce, edycja 2013, 2014.

1 Diabetes Fact sheet N°312 Updated January 2015 http://www.who.int/diabetes/en/ accessed MAY 2015.

diabetix

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w dziedzinie pielęgnacji wymagającej skóry suchej, wrażliwej i atopowej, eksperci Emolium we współpracy z dermatologami i diabetologami opracowali nową linię Emolium Diabetix®.

Emolium Diabetix® to profesjonalna seria przeznaczona do pielęgnacji suchej i problematycznej skóry, odpowiednia dla diabetyków. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i odżywienie, wzmacnia odporność skóry na podrażnienia.

W skład linii wchodzą: Regenerujący krem do stóp, Wzmacniający balsam do ciała oraz Ochronny żel do mycia.

Emolium Diabetix® to jedyne emolienty zawierające:

  • kompleks Hydra 10, złożony z 10 składników nawilżających, w tym Urea i Aloe Vera, aby zapewnić długotrwałe nawilżenie,

  • 10 witamin: A, E, C, B1, B2, B5, B6, B12, PP, benfotiaminę, aby prawidłowo odżywiać wymagającą skórę diabetyka,

  • prebiotyk Biolin, który pomaga odbudować naturalną barierę ochronną skóry, regulując rozwój korzystnej mikroflory,

  • olej z Rokitnika (krem do stóp),

  • olej Macadamia (balsam do ciała).

Skuteczność Emolium Diabetix® została przebadana na suchej skórze osób z cukrzycą (badania aplikacyjne, instrumentalne, kliniczne).

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij