Probiotyki – bakterie do zadań specjalnych – ratują urlop!

0

Przed nami czas rodzinnych wyjazdów. Jak w bagażniku samochodu muszą znaleźć się koło zapasowe, trójkąt ostrzegawczy i gaśnica, tak w waszej apteczce – probiotyki i płyn nawadniający. Są niezastąpione w zapobieganiu i walce z bólami małych i dużych brzuszków oraz biegunką. Wypróbujcie sprawdzone preparaty z rodziny Acidolac i Acidolit.

Nieregularne posiłki i to w przypadkowych miejscach, lody z niepewnego źródła czy utrudniony dostęp do bieżącej wody – z tych powodów podczas podróży nietrudno o dolegliwości brzuszno-jelitowe, szczególnie popularne u dzieci. Wielkim sprzymierzeńcem  w walce z bolącym brzuszkiem, wymiotami czy biegunką są probiotyki, czyli bakterie kwasu mlekowego,które w przewodzie pokarmowym zwalczają chorobotwórcze zarazki, dzięki czemu wspomagają odporność organizmu. Zastosowanie ich podczas biegunki pozwala na odbudowanie korzystnej flory jelitowej i skraca czas trwania kłopotów. Probiotyki warto zacząć przyjmować już kilka dni przed wyjazdem, ale przydadzą się i na miejscu, kiedy problemy jelitowe pojawią się nagle. Wówczas istotne jest też podawanie płynu nawadniającego, uzupełniającego utracone minerały i zapobiegającego odwodnieniu. Jak się ustrzec przed kłopotami z brzuszkiem? Czy w ogóle się da? Na pewno można znacznie zmniejszyć ryzyko zakażenia chorobotwórczymi bakteriami.

Po pierwsze – zapobieganie

Nie zawsze da się uniknąć problemów jelitowych, ale zawsze warto próbować. Bo czasami nudności, bóle brzucha czy biegunka pojawiają się po prostu na skutek zmiany diety. Najbardziej narażone są na nie dzieci. Aby zapobiec brzuszkowym rewolucjom u najdelikatniejszego członka rodziny, dbaj podczas podróży, aby maluch:

pił wodę butelkowaną. Ważne, by wypijać ją w dniu otwarcia, aby nie namnażały się w niej bakterie
często mył ręce. Na brudnych dłoniach przenosimy najwięcej zarazków!
przyjmował probiotyki. Zacznij podawać je dziecku już kilka dni przed wyjazdem i kontynuuj kurację podczas podróży, a dzięki temu dobre bakterie zabezpieczą przewód pokarmowy dziecka, bo uszczelnią go i nie dopuszczą do namnażania się chorobotwórczych drobnoustrojów.

unikał potraw z zawartością jaj i nabiału – lody, tiramisu czy mleczne koktajle owocowe przygotowywane są zazwyczaj z produktów z przemysłowych hodowli i często są zarażone salmonellą
jadł dokładnie umyte warzywa i owoce – oraz opłukane także po obraniu
nie jadł kupnych gulaszy, kotletów mielonych czy gołąbków – nie wiadomo czy nie zawierają starych, niezjedzonych potraw.

UWAGA: podawanie probiotyków jest szalenie istotne właśnie w przypadku dzieci, bo ich układ pokarmowy jest jeszcze niedojrzały i w razie biegunki jelita błyskawicznie się wyjaławiają.

 

 

Po drugie – skuteczna pomoc

Nawet jeśli na wyczekanym wyjeździe dopadną was czy dziecko wymioty, biegunka albo bóle brzucha, nie pakuj się do domu, bo nie zepsują wam urlopu. Dwutorowa kuracja, polegająca na podawaniu probiotyków i płynów nawadniających, szybko przywróci zdrowie i dobre samopoczucie zarówno dorosłym, jak i najmłodszym członkom rodziny.

NIEMOWLĘ należy częściej niż zwykle przystawiać do piersi, a między karmieniami próbować podawać mu preparat probiotyczny Acidolac baby® ora znawadniać je płynem nawadniającym, np. preparatem Acidolit®.

STARSZE DZIECKO również powinno dostawać probiotyki, np. Acidolac®, oraz płyn nawadniający. Sama woda nie jest szczególnie wskazana (choć oczywiście jeśli nie mamy pod ręką płynu nawadniającego, należy nią właśnie poić dziecko), najlepsze są preparaty takie jak Acidolit®, z glukoząoraz potasem i sodem. To te minerały, które podczas biegunki i wymiotów tracimy najszybciej. Jeśli dziecko odmawia wypicia płynu nawadniającego, warto go schłodzić, a będzie miał przyjemniejszy smak. Co ważne, płyny nawadniające podaje się w małych ilościach, ale często: łyżeczka picia – 2–3 minuty przerwy – łyżeczka picia – znowu 2–3 minuty przerwy itp.

MŁODZIEŻ I DOROŚLI mogą przyjmować wszystkie preparaty z rodziny Acidolac®, w tym Acidolac junior® w formie smacznych tabletek. Mogą więc wybrać najbardziej odpowiadającą im formę preparatuoraz dodatkowo regularnie popijać płyn nawadniający Acidolit®.

UWAGA: rocznie z powodu odwodnienia wywołanego biegunką jest hospitalizowanych ok. 5 000 dzieci. Dbaj zatem o prawidłowe nawodnienie swojego dziecka podczas wszelkich „brzuszkowych” infekcji!

Zdrowa rodzina dzięki gamie Acidolac®

Preparaty z rodziny Acidolac® to produkty, które odpowiadają na potrzeby wszystkich członków rodziny.

Acidolac® Baby krople jest produktem w postaci zawiesiny doustnej. Zawiera szczep bakterii probiotycznychLactobacillusrhamnosus GG o działaniu korzystnym dla zdrowia, zawarty w formie mikrokapsułek, otrzymywanych dzięki nowoczesnej technologii mikroenkapsulacji.

Produkt przeznaczony jest do postępowania dietetycznego w okresie antybiotykoterapii oraz przez 2-3 tygodnie po zaprzestaniu stosowania antybiotyków, a także wcelu postępowania dietetycznego w stanach zaburzenia równowagi flory bakteryjnej przewodu pokarmowego. Stosowany głównie w celu łagodzenia przebiegu biegunek u niemowląt.

Preparat Acidolac® baby krople to produkt przeznaczony dla noworodków, niemowląt
i dzieci.

Krople doustne 10 ml – cena ok. 28 zł

Acidolac®w saszetkach jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w czasie trwania biegunki infekcyjnej
i antybiotykoterapii. Zawiera liofilizowane kultury bakterii Lactobacillusrhamnosus GG (jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii probiotycznych) oraz prebiotyk – fruktooligosacharydy (FOS). Połączenie probiotyku z prebiotykiem znacząco wydłuża czas przeżycia bakterii probiotycznych i ułatwia kolonizację jelita.

Cena: acidolac® 3g x 10 saszetek – ok. 16,80 pln

 

Acidolac® Junior to preparat w formie smacznych misio-tabletek w kształcie misia, zawierający szczep bakterii probiotycznychLactobacillusacidophilus NCFM®Bifidobacteriumlactis HNO19TM oraz fruktooligosacharydy (FOS). Jest stosowany w celu przywrócenia naturalnej flory w jelicie w trakcie i po antybiotykoterapii oraz łagodzenia przebiegu biegunek. Dostępny w smakach truskawkowym, pomarańczowym i białej czekolady. Dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Cena: acidolac® junior 20 tabletek- ok. 17,00 pln

 

 

Acidolit®, saszetki, stosuje się w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej – w sytuacjach, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu, aby go nawodnić oraz uzupełnić składniki mineralne zarówno podczas biegunki jak i biegunki połączonej z wymiotami. Zawarty w każdej saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający. Acidolit® może być stosowany u niemowląt, dzieci oraz dorosłych. Występuje także w wersjach o smaku jabłkowym i malinowym.

Cena: acidolit o smaku jabłkowym lub malinowym–opakowanie 10 saszetek po 4,35 g ok. 17,00 pln

Cena: acidolit bez smaku – opakowanie 10 saszetek po 4,35 g ok. 15,80 pln

 

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij