Zalety pielęgnacji skóry oliwką w żelu.

0

Jak zapewnić, aby delikatna skóra noworodka była odpowiednio nawilżona, skoro w sezonie grzewczym w mieszkaniu powietrze jest suche? Co takiego zawiera oliwka w żelu i dlaczego zapewnia optymalne nawilżenie skóry?

Skóra noworodków i niemowląt jest bardzo wrażliwa i szybko traci wodę. Dzieje się tak dlatego, że nie pokrywa jej ochronny płaszcz lipidowy, który chroniłby ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, bakteriami i wirusami. Dopiero około 2-3 roku życia swoją budową i sposobem funkcjonowania przypomina skórę człowieka dorosłego. Dlatego tak ważna jest prawidłowa i regularna jej pielęgnacja.

Atuty oliwki w żelu

Oliwki łagodzą, nawilżają i natłuszczają skórę. Zabezpieczają też przed otarciami, dlatego warto stosować je przy każdej zmianie pieluszek. Oliwka w żelu powstaje ze zwykłej oliwki w procesie żelowania – który polega na tym, że w odpowiednich warunkach fizyko-chemicznych – wprowadza się do oliwki polimer do którego przyłączają się cząsteczki oliwki i tworzą duże i rozbudowane cząsteczki, które są w stanie szczelniej zabezpieczyć skórę niż zwykłe oliwki i powodują zgęstnienie czyli żelowanie kosmetyku. A to powoduje, że na powierzchni skóry powstaje warstwa okluzyjna, czyli film, który z jednej strony zapobiega utracie wody przez naskórek, zaś z drugiej chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników. Efektem jest wyraźny wzrost uwodnienia warstwy rogowej oraz wygładzenie powierzchni skóry.

Produkt polecany przez położne

“Oliwka w żelu moim zdaniem to wyprawkowy must have każdej mamy.” mówi Dominika Choszcz, mgr położnictwa i wykładowca w szkole rodzenia. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry maluszka, gdyż jednocześnie nawilża naskórek oraz zabezpiecza przed wysychaniem. Dzięki zjawisku tzw. okluzji, która występuję w tym produkcie mamy mają pewność, że delikatna skóra dziecka nie ulegnie uszkodzeniu. Dodatkowo kolejnym atutem tego produktu jest bardzo funkcjonalne opakowanie, dzięki któremu używa się ten produkt z łatwością” – dodaje położna.

Dodatkowym atutem takiej oliwki jest również to, że nie pozostawia na dłoniach tłustego filmu. Jest gęsta, nie ma więc ryzyka, że podczas aplikacji rozleje się i pobrudzi ubranko dziecka czy pościel. Idealnie sprawdzi się więc również do masaży ciała.

Produkt dostępny jest w poręcznym opakowaniu o pojemności 125 ml (w cenie ok. 15 zł).

_______________

Skarb Matki to seria kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji noworodków, niemowląt i dzieci. Produkowana jest od ponad 60 lat przez polską firmę rodzinną Makarczykowie. Oferuje ponad 25 różnych preparatów. Wprowadzając nowe receptury, firma zawsze przestrzega koncepcji kosmetyku bezpiecznego, prostego, a zarazem skutecznego. Wszystkie receptury są badane klinicznie i dermatologicznie. Kosmetyki mają akceptację i pozytywne oceny Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Są dostępne w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

 

 

 

Udostępnij.

O autorze

redakcja

Zostaw komentarz

 
Testowanie

Facebook

Sieć reklamowa Google AdSense jest zewnętrznym dostawcą reklam na tej witrynie. W celu dopasowania tematyki reklam do Twoich zainteresowań i ich wyświetlenia, firma korzysta z plików cookie. Reklamy mogą być dopasowane do informacji wynikających z Twoich poprzednich wizyt w tej i innych witrynach, z wyłączeniem danych powodujących naruszenie prywatności, w rodzaju imienia i nazwiska, numeru telefonu i innych danych kontaktowych czy adresu. Możesz wyłączyć dopasowywanie reklam do Twoich zainteresowań klikając tutaj — w tym samym miejscu dowiesz się więcej na ten temat. Chcę wiedzieć więcej

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij